Bylinky na alergii

Přírodní medicína se dívá na alergii jako na nemoc látkové výměny, respektive na oslabení orgánů jater a žlučníků . Alergie se dá léčit jediným způsobem, a to posílením hlavně orgánu jater v jejich „antialergické“ činnosti, tj. umožnit jim obnovení činnosti výroby antialergenů. Dle známého bylináře pana Ing. Jiřího Janči je doslova donkichotský boj hledat lék na každý druh a projev alergie.

V případě, že již Vás alergie trápí zaměřte se především na bylinky, které podporují látkovou výměnu, posilují orgány jater, žlučníku, ale také ledvin. Zároveň je třeba užívat bylinky, které Vám zklidní dýchací cesty, jelikož ty jsou teď náchylnější k zánětům.

Z mých bylinných směsí doporučuji bylinnou směs Hepšík, která obsahuje následující bylinky na snížení nepříjemných alergických projevů. Bylinný čaj je vhodné  zkombinovat s tinkturou z Ostropestřce mariánského, který výrazně čistí a posiluje játra.

Bylinky antialergické jsou následující:

Kopřiva, která působí antivirově, protizánětlivě, má protialergické účinky a stimuluje činnost jater, slinivky, střev či žaludku. Můžeme říci, že je pro naše tělo takovým „koštětem“, které nám vyžene z těla vše nečisté vlivem protizánětlivého a močopudného působení. Dvojzubec trojdílný je bylinka podporující látkovou výměnu, čistí krev, stimuluje funkci nadledvinek a je považován za výrazné antialergikum. Jablečník nám posiluje játra, čistí lymfatické žlázy a spolu s proskurníkem nám chrání dýchací cesty před pylovým podrážděním. Zlatobýl působí močopudně, protizánětlivě, podporuje látkovou výměnu, zlepšuje činnost ledvin a působí jako antialergikum.

Přeji Vám vše dobré,

Markéta

Vaše bylinkářka