Bylinný čaj Marůdek uleví při chřipce a nachlazení

Při jakémkoliv oslabení, ať nás položí do postele viróza či chřipka, nedám dopustit na dvě bylinky, a to lipový a bezový květ. Vždy říkám, že pokud si bylinky sbíráte sami,  zkuste si na tyto dvě vzpomenout a během jejich květu si je nasušit.  I kdyby jste totiž zapomněli na všechny ostatní, které v přírodě rostou, tyto dvě bylinky určitě během roku využijete. Taková rýma, nachlazení nebo jen pocit že „na Vás něco leze“, potká během roku téměř každého.

Lipový a bezový květ obsahuje látky podporující imunitu, působí potopudně a močopudně. To znamená,  bezový květ a lipový květ nás zahřeje, pomůže nám se vypotit a svými močovými účinky vyplaví z těla vše nečisté co nás oslabilo. Navíc nám pomáhá snižovat horečku.

Další bylinkou je Tužebník. Známý bylinář Pavel Váňa ho považoval za krále léčivých rostlin. Já si ho také velmi cením, a využívám ho všude tam, kde potřebuji jednak snížit horečku a jednak využít protizánětlivé složky bylinky. Proto ho přidávám , jako přírodní antibiotikum ,do bylinných směsí na nachlazení a virózy. 

Další bylinkou nebo spíše plodem, který se nachází v bylinné směsi Marůdek  je šípkový plod. Ten  dodá vitamín C a posílí naši imunitu. Poslední bylinkou je mateřidouška, která také působí jako přírodní antibiotikum, odhleňuje a dodá nám i takovou sílu, že vše zvládneme a zase bude dobře.

V době chřipek a nachlazení je dobré myslet také na Echinaceu. Doporučuji bylinnou tinkturu, kterou si můžete dávkovat přímo do horkého čaje. Doporučuje se 1 lžička preventivně, v případě onemocnění 3 x denně 1 lžička. 

Bylinná směs Marůdek dostupná na mém e-shopu.

Přeji pevné zdraví a ať Vás nic nerozhodí:-)